2017-2018 ÖĞRETİM YILINDA GÜZELYURT ÖĞRENCİ KÖYÜ KÜTAHYA'NIN EN İYİ YURDUDUR ...!!!! ÇÜNKÜ;( FARKLILIKLARIMIZI VE EN OLUMLU ENLERİMİZİ OKUYUN LÜTFEN..)
Taklitçi olmadan,
. Daima; "güzel" olanı , "hayırlı" olanı ve "yeni olanı" bulup ; İnsanlığa sunacak bir şeyi olmayanın, kendisini bile sevmesinin zor olduğunu “sevmenin de ahlâkının” olduğunu kendimize düstur edinip:
-Daima "doğru" olup , doğru konuşup , her daim doğru insanlarla doğru işte ve doğru yolda olmaya çabasında her daim var olmak …
- Fitnecilerin ve dedikoducuların doğruları sevmediğini aklımıza kazıyıp; doğru yerde, doğru zamanda doğruları söylemek .
Kötülerin zararından korunmanında, korumanında doğruluk olduğunu unutmadan,
-Doğru bilgiyi, daima hayattaki en büyük hazinemiz bilerek. doğru bilgilerle karar verirken, onun sonunun ne olacağını mutlaka düşünerek
Kendimizden emin karar vererek,
Aklımızı ve vicdanımızı heyecanımıza ve hırsımıza kurban etmeden . adalet ve güzelliğin yeryüzünde insanın ziyneti olduğunu;
HİÇBİR ZAMAN UNUTMADAN;
GÜZELYURT ÖĞRENCİ KÖYÜNDE SİZ DEĞERLİ KONUKLARIMIZ, HANIMEFENDİ VE BEYEFENDİLERE , HİZMET NOKTASINDA EN OLUMLU ENLERİ YAŞATACAĞIMIZDAN ŞÜPHENİZ OLMASIN...
1. FARKLILIĞIMIZ;
EN GÜZEL - TATİL KÖYÜ KONFORUNDA YURT TA KALACAKSINIZ...
Düşünün!! Ve kararınızı verin... şehrin gürültüsü içerisinde taş duvarlar arasında , yurda son giriş saatinden sonra hapis hayatı yaşayacağınız bir yurttamı yaşamak istersiniz ?
Derseniz ki ya ben yurdu yatmaktan yatmaya ve ders çalışmak için kullanacağım.. eyvallah ... lafımız yok...
AMA DERSENİZKİ; ya ben şehrin tam göbeğinde tabiatla iç içe , yeşillikler ve kuş seslerinin olduğu bir ortamda , sosyal alanların çok fazla olduğu,( halısaha -fıtness salonu, basketbol sahası, cafeteryası olan) bir alanda yaşamak beni çok daha mutlu eder , başarılı eder, o zaman lamı cimi yok BİZDESİN..
- Yurdumuzda sadece sizlerin kullanımına ait etrafı komple çevrili bir doğa harikası ağaçlarla, güllerle ve çiçeklerle bezenmiş 7000 metrekarelik bir bahçeniz var.. bu bahçe 24 saat sadece size hizmet vermekte.. arkadaşlarınızla sohbet edin , tavla okey vs. oynayın. Açık havada da hele o güzel bahçede kahvaltı yada doyum olmaz yani... Diğer yurtlarda son giriş saati verildikten sonra kapılar kilitlenir 4 duvar arasında yaşam başlar bunlar bizde yaşanmaz...
2-FARKLILIĞIMIZ;
YEMEK KONUSU ;
TÜRKİYE 'DE SADECE BİZE HAS BİR YEMEK SİSTEMİ İLE EN LEZZETLİ YEMEKLERİ OLAN YURT' TA KALACAKSINIZ... Can boğazdan gelir... yemek hizmet konusu yurtlarda önem arz eden konuların en başında gelir..Ve maliyet açısından da epeyce bir masrafa tabidir.Düşünün sözleşme yaptığınız yurtta değişik sebeplerden dolayı yemek yiyemiyorsanız ve bu hizmeti dışarıdan satın alma yoluna giderseniz sabah kahvaltısı ve akşam yemeği için dışarıdan hizmet almanız durumunda ödeyeceğiniz ücret minumum 15 tlden aşağıya olmayacaktır...Buda size aylık ortalama 450 tl gibi EK BİR MALİYET getirecektir.. Buyurun; diğer yurtlarla bizim güzelyurt öğrenci köyünün yemek sistemini kıyas edelim.
A- Yurtların pek çoğunda öğrencinin öğrencinin dilediğinde yemek yapabilecekleri gerektiğinde çay kahve vs. yapabilecekleri öğrencinin hizmetine sunulmuş, yemeklide olsa öğrencinin ihtiyacı olan bir mutfağa sahip değildir.. GÜZELYURT ÖĞRENCİ KÖYÜNDE İSE EN AZ 2 KİŞİNİN , EN FAZLA 8 KİŞİNİN KULLANABİLECEĞİ VE İÇERİSİNDE ÖĞRENCİLERİN YEMEK ÇAY VS. YAPABİLECEĞİ VE KORUYABİLECEKLERİ (BUZDOLABI) HER TÜRLÜ DONANIMA SAHİP KENDİLERİNE AİT MUTFAKLARI VARDIR..
B-Yurtlarda mutlaka konaklama fiyatının içerisine yemek hizmetide dahil edilmiştir... İster yiyin ister yemeyin bu ücreti ödemekle mükellefsiniz.. Bu uygulama öğrenci için hiçte adil bir uygulama değildir..Çıkan yemeklerin , öğrencinin damak tadına uymamaması, yemek saatlerinin öğrencinin yaşam şarttlarına uymaması durumlarında dahi öğrenci alamadığı yemek hizmetinin ücretini ödemek zorunda kalması hiçte adil bir uygulama değildir... GÜZELYURT ÖĞRENCİ KÖYÜNDE İSE YEMEK HİZMET SÖZLEŞMESİ İLE KONAKLAMA HİZMET SÖZLEŞMESİ AYRI AYRI YAPILIR VE ÜCRETLENDİRMELERİ DE AYRIDIR..MİSAFİRİMİZ DİLERSE SADECE KONAKLAMA HİZMETİ İÇİN SÖZLEŞME YAPIP MUTFAĞINDA KENDİ YEMEĞİNİ YAPABİLİR.. YEMEK SÖZLEŞMESİ YAPMASA DAHİ DİLEDİĞİNDE YEMEK EVİMİZDEN ÜCRETİ KARŞILIĞI YEMEK HİZMETİ SATIN ALABİLİR..YEMEK HİZMETİ SÖZLEŞMESİ YAPAN MİSAFİRİMİZ; İSE YEMEK EVİMİZDEN YÜZDE 40 GİBİ İNDİRİMLİ YEMEK HİZMETİ ALIR.. MİSAFİRİMİZ YEMEK SÖZLEŞMESİ YAPMIŞ İSE DİLEDİĞİNDE SÖZLEŞMESİNİ İPTAL ETTİREBİLİR.. BU KONU SÖZLEŞME MADDELERİMİZİNDE İÇERİSİNDE YER ALMAKTADIR.. BU MADDENİN SÖZLEŞMEYE KONULMASI SİZLERE MAĞDURİYET YAŞATMAMAK VE KENDİMİZE OLAN GÜVENİMİZİ GÖSTERM İÇİN KONULMUŞTUR..
C- Yurtlarda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmeti verilir ve bu hizmetler belirli saat dilimleri içerisine sıkıştırılır.. Örn; (sabah kahvaltısı8,00 -10,30 arası akşam yemeği 1900- 22,30 arası) gibi..LÜTFEN !! sözleşme yapacağınız yurdun sözleşme maddelerinin içerisinde bu saatlerin yer almasına ve verecekleri her türlü hizmetin yer almasına özen göstermeniz menfaatiniz icabı gerekli olduğunu sakın unutmayın.!!. Bu uygulama durumunda ;öğrencinin uykudan kalkış ve ders saatlerinin uyuşmaması durumunda öğrencinin yemek hakkı boşa gitmiş olacaktır..Bu uygulamada öğrenci yemek ücretini ödediği halde hizmeti alamama durumuyla karşı karşıya gelebilir.. GÜZELYURT ÖĞRENCİ KÖYÜNDE İSE YEMEK-KAHVALTI SAATLERİ DİYE BİR KAVRAM YOKTUR... MİSAFİRLERİMİZE YEMEK EVİMİZ DE 07.00-12,00 ARASI KAHVALTI HİZMETİ VERİLİR...12,00 DEN SONRA İSE SAAT 1500 E KADAR BRUNCH HİZMETİ DEVAM EDER..SAAT;1300 İTİBARI İLE YEMEK ÇEŞİTLERİ ÇIKMAYA BAŞLAR.. DİLEYEN SULU YEMEK ÇEŞİTLERİ VE FAST FOOD ÇEŞİTLERİNDEN DİLEDİĞİNİ ALABİLİR.. BU HİZMETİMİZ 23,30 KADAR DEVAM EDER... DOLAYISIYLA BİZİM SİSTEMİMİZDE ÜCRETİNİ ÖDEDİĞİNİZ YEMEK HİZMETİNİN TAM KARŞILIĞINI MUTLAKA VE MUTLAKA ALIRSINIZ.. NOT; BU DÖNEM FAST FOOD HİZMETİNİ GECE 03,00 E KADAR SÜRDÜRMEYİ HEDEFLEMEKTEYİZ..
D- Yurtlarda ,yemek hizmeti tabldot olarak verilir.. sabah kahvaltısı ve akşam yemeği çeşitleri belirli sayıdadır.. Bu sistemde yemek seçen birisi iseniz ve çıkan yemeklerin damak tadınıza hitap etmemesi gibi durumlarda dışarıdan hizmet almak gibi bir durumla karşı karşıya gelebilirsiniz GÜZELYURT ÖĞRENCİ KÖYÜNDE İSE ; KAHVALTI ÇEŞİTLERİ EN AZ 20 ÇEŞİTTEN AŞAĞI OLAMAZ.. GENELDE ÜSTÜDÜR.. KAHVALTIDA HER GÜN KENDİ USTALARIMIZ TARAFINDAN YAPILAN PASTA BÖREK BOĞAÇA KURABİYE ÇEŞİTLERİ VE PATATES KIZARTMASI HER GÜN ÇIKARTILIR... EMİN OLUNUZ Kİ PEK ÇOĞUMUZ BU KAHVALTI ÇEŞİDİNİN HEPSİNİ HERGÜN EVİNDE HAZIRLAYAMAZ... AKŞAM YEMEĞİNDE İSE DİĞER YURTLARDA OLDUĞU GİBİ 3 YADA 4 ÇEŞİT AKŞAM YEMEĞİ ÇEŞİTİ ÇIKMAZ..AKŞAM YEMEĞİNDE MUTLAKA EN AZ BİRER ÇEŞİT ÇORBA , BAKLİYAT YEMEĞİ, SEBZE YEMEĞİ, PİLAV YADA MAKARNA, BEYAZ ET YEMEĞİ, KIRMIZI ET YEMEĞİ, SALATA VE SOĞUK MEZE ÇEŞİTLERİ,İÇECEK ÇEŞİTLERİ, TATLI ÇEŞİTLERİ, FAST FOOD ÇEŞİTLERİ YER ALMAKTADIR..BU UYGULAMA MİSAFİRLERİMİZ İÇİN BİR AVANTAJDIR...YEMEKLERİMİZ TABLDOT TABAKLARINDA DEĞİL, PORSELEN TABAKLARDA VERİLİR.. HİZMETİMİZ SELF SERVİSTİR..
E- Eminiz ki hiç birimiz kendi hakkının gasp edilmesine müsade etmez.. Ayrıca dinimiz bizlere kul hakkı konusunda ne derece özenli durmamız gerekliliğini, çok güzel özetlemiştir... RABBİMİZİN af etmeyeceği tek şey kul hakkı... Mevlam muhafaza eylesin kul hakkı yemekten.. Tüm yapmış olduğumuz bu farklılıklarımıza rağmen kul hakkı - hukuku konusunda yinede bunların yetersiz olduğunu uygulamalı olarak gördük... - Öğrenci misafirimiz; - hafta sonu memleketine gidiyor..yurtta yemek yemiyor.. - Çarşıda yemek yiyor yurtta yemiyor... Hak - hukuk açışından da bu aksaklıklarında ortadan kaldırılması ve sistemin maddi açıdan uygulanabilirliğinin sağlanması ve israfın önüne geçilebilmesi için güzelyurt öğrenci köyü olarak bir sistem geliştirdik.. Yemeğin cebinde sloganıyla gy yemek kartını çıkarttık..
GY YEMEK KARTI SİSTEMİNİN AMACI NASIL ÇALIŞIR?
Bu sistem karşılıklı hak hukukun gözetilmesi için ,israfın önüne geçebilmek için tüm Türkiye de sadece bizim tarafımızdan geliştirilmiş ve uygulamaya sokulmuş bir sistemdir..Hiç bir zaman hak etmediğimiz parayı alma taraftarı olmadık..Eğer ki hizmet için para alıyorsak, karşılığını en güzel şekilde vermek boynumuzun borcu ve ilkelerimiz arasında ki olmazsa olmazlarımızdandır..
-GY yemek kart bir nevi kredi kartıdır.. Harcama yapmadığınız taktirde hiç bir zaman paranız eksilmez... Hakkınız her daim saklı kalır...Dolayısıyla çarşıda yemek yediğinizde , hafta sonu memlekete gittiğinizde harcama yapmadığınız için yemek hakkınız zayi olmaz, hakkınız saklı kalır..O aya ait kartınızda para kalmış ise bir sonraki aya devreder..Ödeme yaptığınız kasalarda harcama yaptığınız tutarı, kartınızda kalan tutarı her daim görebilirsiniz..
- Ziyaretinize gelen misafirlerinize gy kartınızla yemek ısmarlayabilirsiniz.. -Bizimle ister yemekli ister yemeksiz konaklama sözleşmesi yapın ;size gy yemek kartı tarafımızdan verilir.Bu karta yemeksiz konaklama sözleşmesi yapmanız durumunda muhasebeden dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar para yüklemesi yaptırıp yemek hizmeti alabilirsiniz.. Yemekli konaklama hizmeti yapmanız menfaatiniz icabıdır... Yiyecek çeşitlerinin ücretleri size yüzde 40 gibi bir indirim avantajı sağlayacaktır.. -Bünyemizdeki yemek evimizde tüm yiyecek çeşitleri kaliteden asla ödün vermeden ustalarımız tarafından hazırlanıp , ÇOK CÜZZİ kar marjı ile ayrı ayrı ücretlendirilme yapılarak tarafınıza sunulur.... Ödemeler kasada ( gy yemek kartı) ile yapılır asla nakit alışverişi olmaz..
-Belirlediğimiz ana yemek fiyatları tüm öğrenim boyunca sabit kalır ,tarafımızdan sabit fiyat garantisi altındadır.. 2017- 2018 öğretim yılındaki ana yemek fiyatlarımız aşağıdaki gibidir... Diğer yemek fiyatları( fast food- kırmızı et ve special yemek- salata ve tatlı fiyatları) sabit fiyat garantisinde değildir..
(çorba- 3 tl), (pilav- makarna - 3 tl), (sütlü tatlılar -3 tl), (kadayıf- k.paşa vs.-3tl) (mevsim salata -2,50tl) , (komposto-cacık -2,50 tl), (sebze-bakliyat - 4 tl ),
(tavuk-8,5tl), ..... gibi.. detayları geldiğinizde sorabilirsiniz...
-Yemek sözleşmesi yapan misafirimize indirim şu şekilde gerçekleştirilir..Örneklendirme yaparak anlatırsak daha anlaşılır olur..
Diyelim ki yemek sözleşmesi yapmadan ve yemek evimizden günlük 10 tl yemek harcaması yapıyorsunuz... harcama yaptığınız ay 30 gün çekiyorsa; 30 gün * 10 tl dersek ayda 300 tl ödeme yapmak zorunda kalırsınız... Sözleşme yapan misafirimiz de aynı şartlarda aylık GY KARTI na 300 TL yüklenir , buna karşılık 165 tl ödeme yapar..
YEMEK SÖZLEŞMESİ YAPAN MİSAFİRİMİZ ; [günlük-aylık) yemek harcama bütçesini kendisi belirler..
Aşağıdaki şaplonlardan birini seçebilirsiniz...
a- Okulun açık olduğu her gün için 10 tl bütçe bana yeter diyorsanız bize aylık 165 tl ödeme yaparsınız...bizde size o ay için okul 30 gün çekiyorsa GY KARTINIZA ayın hemen başında 300 tl - 31 gün çekiyorsa 330 tl yükleme yapıyoruz..
b-Günlük bütçe 12 tl olsun derseniz- bize 200 tl ödeme yapıyorsunuz ..
ay 30 çekiyorsa gy kartınıza 360 tl yüklüyoruz
ay 31 çekiyorsa gy kartınıza 372 tl yüklüyoruz..
c- Günlük bütçe 15 tl olsun derseniz- bize 250 tl ödeme yapıyorsunuz ..
ay 30 çekiyorsa gy kartınıza 450 tl yüklüyoruz
ay 31 çekiyorsa gy kartınıza 465 tl yüklüyoruz..
d-Günlük bütçe 18 tl olsun derseniz- bize 300 tl ödeme yapıyorsunuz ..
ay 30 çekiyorsa gy kartınıza 540 tl yüklüyoruz
ay 31 çekiyorsa gy kartınıza 558 tl yüklüyoruz..
e-Günlük bütçe 20 tl olsun derseniz- bize 330 tl ödeme yapıyorsunuz ..
ay 30 çekiyorsa gy kartınıza 600 tl yüklüyoruz
ay 31 çekiyorsa gy kartınıza 620 tl yüklüyoruz..
Şablondan da anlaşılacağı gibi yemek sözleşmesi yapan misafirimiz tüm yiyecek ücretlerinden yüzde 40 gibi bir indirimle yemek yeme hakkına sahip olmaktadır..
ANLAŞILMAYAN BİR KONU YADA DAHA GÜZEL MANTIKLI ÖNERİLERİNİZ VARSA LÜTFEN BİZİMLE PAYLAŞIRSANIZ BİZİ MUTLU EDERSİNİZ.... YORUM VE ÖNERİLERİNE HER DAİM AÇIĞIZ..
3.FARKLILIĞIMIZ;
İNTERNET;
12 senemizde internet hizmetimizi siz değerli hanfendi ve beyfendilere daha iyi hizmet verebilmek için değiştirdik.11 sene boyunca diğer yurtlar gibi bizde wifi hizmeti verdik ancak o sistemde hiç bir zaman misafirlerimizi mutlu edemedik..12. yılımızda artık her daireye ayrı ayrı internet hattı çektirerek siz misafirlerimizin en olumlu şekilde hizmet alabilmesi için gerekli olanı yapmanın mutluluğunu yaşamaktayız..
4.FARKLILIĞIMIZ;
ÖZEL ÇAMAŞIRLARIN YIKANMASI HİZMETİNİDE VERMEKTEYİZ..
Diğer yurtlar gibi daire ve odaların periyodik temizliğini yapmaktayız. Ayrcalık olarak siz değerli konuklarımızın çamaşırlarınıda kilosonu 3 tl karşılığında yıkayıp kurutup ütüleyip sizlere teslim ediyoruz...
5. FARKLILIĞIMIZ;
GÜVENLİK VE ÖĞRENCİ TAKİBİ;;
Yurdumuz yeni emniyet müdürlüğünün yanı başındadır.. yurdumuzun etrafı komple çevrili olup giriş ve çıkış tek noktadan parmak izi ile turnikeden yapılır.. yurda giriş ve çıkışlar güvenlik görevlilerimizin kontrolünde yapılır. son giriş saati verilgiğinde öğrencimiz yurtta yoksa bilgisayar tarafından velimiz bilgilendirilir. bloklara ve yurda giriş çıkışlar ve sosyal alanlar güvenlik kameraları ile izlenir ve kayıt altına alınır..
6, FARKLILIĞIMIZ ;
FİAT KONUSU ;
Tatil köyü konseptinde hizmet verdiğimiz halde yurdumuz yurdumuz diğer yurtlardan pahalı değil hattta pek çoğundan ucuzdur...
7.FARKLILIĞIMIZ;
HİZMETE BAKIŞ AÇIMIZ;
Ticarette para kazanmak amaçtır..Ama para kazanmanını yanında bir teşekkür bir dua almak bizin için çok önemlidir.. Bunların yanında aldığımız paranın tam karşılığını vermek, vermiş olduğumuz tüm taahhütleri yerine getirmek ve kul hakkını gözetmek düsturumuzdur..Bu konudada azami özeni gösterdiğimizi öğrencilerimiz bilir..RABBİM 11 SENE BİZİ MAHCUP ETMEDİ BUNDAN SONRADA MAHÇUP ETMESİN İNŞAALLAH...
28 Ağustos 2017 Pazartesi - 10:45
 
 
     
 
 
Bu site içerisinde yer alan görsel içerik ve yazılı materyaller Guzelyurt Öğrenci Köyü Yönetimi'ne aittir.İzinsiz kullanılamaz.
Kaynak gösterilerek iktibas edilemez.
Her hakkı saklıdır. 2011 ©
tasarım ve uygulama: kütahya grafik
Güzel yurt Öğrenci Köyü Adres: 30 Ağustos Mahallesi Eski Azot Sitesi
Telefon: 0 274 216 05 55 Faks: 0 274 216 61 71
Email: bengisultd@hotmail.com
www.guzelyurtogrencikoyu.com